تبلیغات


آشنایی با آخر زمان و مهدویت ، ظهور و پس از آن - چندی از اتفاقات و رویداد های هنگام ظهور
دعای عظم البلا
 
 
 
چندی از اتفاقات و رویداد های هنگام ظهور

حرکت جهانی ظهور و انقلاب حضرت مهدی (عج) بعد از فراهم شدن مقدمات و آمادگی منطقه ای و جهانی و پس از پر شدن زمین از ظلم و ستم و در زمانی که هر کس به دنبال راه نجات می گردد و نجات دهنده ای طلب می کند ، از مکه ، آغاز می گردد . قبل از آن در سطح جهانی ، نبرد سختی میان غربی ها و ترکان یا هواداران آن ها ( که شاید روس ها باشند ) در می گیرد و منجر به یک جنگ جهانی می گردد .

در ایران و یمن دو حکومت هوادار حضرت مهدی تشکیل خواهد شد ، ایرانیان مدتی قبل از ظهور درگیر جنگ طولانی شده و فشار های اقتصادی سختی را تحمل می شوند ، در عراق ، افغانستان ، ترکیه و کشور های عربی جنگ های خانمان سوز بسیاری رخ می دهد که کشورها را با قحطی و بی خانمانی مردم ، رو به رو می سازد . انقلاب ایران را قبل از ظهور ، دو شخص به نام های سیّد خراسانی و شعیب بن صالح فرمانده ی وی ، سازماندهی می نمایند . یاران یمنی حضرت مهدی ، چند ماه قبل از ظهور حضرتش ، قیام و انقلاب نموده و در سامان دادن پیروزی حضرت ، در حجاز ، اوضاع عربستان را به هم ریخته و علتش آن است که شاه نا بخردی که آخرین پادشاه حجاز خواهد بود ، کشته شده و بر سر جانشینی او اختلاف به وجود می آید به گونه ای که این اختلاف تا ظهور مهدی (عج) ادامه خواهد یافت . امام صادق (ع) می فرماید :

(( آنگاه که مرگ عبدالله (پادشاه عربستان) فرا رسد ، مردم بر سر جانشینی او ، نسبت به هیچ کس به توافق نمی رسند و این جریان تا ظهور حضرت صاحب الأمر ، امام زمان (عج) همچنان ادامه می یابد . عمر سلطنت های چندین ساله به سر آمده و نوبت به پادشاهی چند ماهه و چندین روزه فرا می رسد . ابو بصیر می گوید : پرسیدم آیا این وضع به طول می انجامد ! پاسخ فرمودند هرگز . ))

 این درگیری ها پس از قتل پادشاه عربستان به کشمکش بین قبایل منجر می گردد . و در همین زمان است که نشانه های ظهور حضرت مهدی آشکار می شود جهان را سراسر ظلم و بیداد ، فرا می گیرد ، فساد و فحشا در تمامی ممالک اسلامی ظاهر می شود ، نماز و سایر اعمال اسلامی به کنار گذارده می شود و شیعیان و مؤمنان حقیقی در فشاری سخت به سر می برند ، روابط نا مشروع زنان و مردان به حد اعلای خود می رسد و همین گناهان و بی توجهی به قوانین الهی اسلام باعث می شود تا تمام مردم با ایمان چنان در تنگنا و سختی ها قرار بگیرند که از زندگی خود نا امید گردند و حتی مردم غیر مسلمان و غیر مؤمن هم آنچنان در مشکل و ناراحتی به سر می برند که از خداوند طلب مرگ یا رساندن راه نجات می نمایند و در چنین زمانی است که نشانه های ظهور حضرت مهدی ، منجی عالم بشریت ، کم کم آشکار می گردد و یکی از بزرگ ترین نشانه ها که در روایات وعده تحقق آن داده شده ، ندای آسمانی است که به نام حضرت مهدی(عج) در 23 ماه رمضان شنیده می شود .

امام صادق (ع) فرمودند :

(( قائم خارج نمی شود تا این که ندا شود به اسمش ، از میان آسمان در شب بیست و سوم رمضان ، شب جمعه ... ))

بر طبق روایات ، پس از نداء آسمانی ، حضرت مهدی (عج) به طور مخفیانه با یاران و هواداران خود ارتباط بر قرار می سازد و کمکم نام آن بزرگ وار ، در سراسر جهان ، پخش گردیده و همگان از وی سخن می گویند. دشمنان وی ، از ظهورش هراسان گردیده و برای پیدا نمودنش به تلاش و کوشش می پردازند ، شایع می شود که وی در مدینه سکونت دارد و به همین علت لشکر سفیانی که مردی بی رحم است به سوی مدینه حرکت می کند . لشکر سفیانی وارد مدینه می شوند و به هر مرد هاشمی که دست می یابند او را می کشند و بسیاری از شیعیان را هم کشته و یا به زندان می افکنند ، حضرت مهدی (عج) از مدینه خارج گشته و رهسپار مکه می شوند ، در آن جا با یاران خود تماس می گیرند و با سیصد و سیزده تن از بهترین افراد ، بیعت نموده و قیام خود را از حرم شریف مکه در شب دهم محرم آغاز می نمایند. قبل از آن نماینده ای به سوی مردم گسیل می دارند که به مردم اعلام نماید که حضرت مهدی (عج) ظهور فرمودند ولی وی را در حرم امن خدا ، مکه ، به شهادت می رسانند و او که نفس زکیه و محترمی است یکی از علامات حتمی ظهور است که قتل او تنها 15 روز با ظهور حضرت حجّت (عج)  فاصله دارد. حضرت در شب بیعت و ظهور خویش ، در حرم مکه به سخنرانی پرداخته و اگر چه دشمنان سعی در ترور وی دارند اما یاران حضرت او را در بر گرفته و دشمنان را دور می سازند . حضرت نخست بر مسجد الحرام و سپس بر مکه ، تسلط می یابد و اولین فردی را که می کشند خطیب مکه است. حضرت در روز عاشورا ، پیام انقلاب خود را به زبان های مختلف به تمام جهان ابلاغ می نمایند و مردم را به یاری خود و دین خدا ، دعوت می کنند ، سپس سپاه سفیانی به سوی مکه حرکت می کند و در این جا معجزه ی الهی که حضرت رسول (ص) وعده داده اند ، تحقق می پذیرد و لشکر سفیانی در بیداء که بیابانی میان مکه و مدینه است ، به زمین فرو می روند .

حضرت رسول اکرم (ص) :(( لشکر سفیانی به سوی مکه متوجه می شوند تا این که به بیداء می رسند ، خداوند جبرویل را می فرستد و می فرماید : ای جبرویل ، شروع نما ، پس جبرویل با پایش به رمین ضربه ای می زند و زمین فرو می رود و از آن ها باقی نمی ماند مگر دو مرد از قبیله جهینه ... ))                                          بحار الانوار ،ج52، ص186/ حدیث 11

آن حضرت پس از این معجزه با سپاه خود که حدود ده هزار نفر است به سوی مدینه حرکت می نماید و پس از آزاد سازی مکه و مدینه ، تمامی عربستان ، تحت تسلط حضرت در می آید. سپس راهی ایران می شود و پس از نبردی کوتاه (با منافقین) ، با ایرانیان تحت رهبری سید خراسانی و شعیب بن صالح بیعت نموده و راهیّ عراق می گردد و در آن جا نیرو های شورشی و باقیمانده ی لشکر سفیانی را شکست داده و عراق را مرکز حکومت قرار داده و کوفه را پایتخت خود بر می کزیند . با خروج یمانی و بیعت او با حضرت مهدی (عج) که مدتی قبل از رسیدن حضرت به عراق به وقوع پیوسته ، کشور های خلیج فارس ، همگی تحت فرمانروایی حضرت قرار می گیرند. سپس حضرت اولین جنگی را که با دشمنان خارجی می نند جنگ با ترکان (روس ها) است. سپس امام ، پس از تجهیز سپاهی یزرگ ، راهیّ قدس می شوند و سفیانی در برابر عظمت حضرت و لشکرش عقب نشینی می کند و پس از گفتگو با حضرت در ناحیه ی (( مرج عذاء )) در دمشق ، می خواهد قدرت را به حضرت واگذار کند ولی حامیان یهودی و غربی وی ، او را سرزنش می کنند و مانعش می گردند ، آن ها با امام در گیر جنگ می شوند که جنگی بزرگ با تلفات سنگین است و در این هنگام ، خشم الهی بر نیرو های سفیانی و یهودی و غربی فرود آمده و به دست مسلمانان کشته می شوند و با یاری خداوند ، پیروزی نصیب امام مهدی (عج) و مسلمانان گشته و آن ها ، ظفرمندانه وارد قدس می شوند . غربیان و مسیحیان که ناگهان مواجه با شکست یهودیان و نیروهای مددکار آن ها می شوند ، خشمگین گردیده و امام (عج) اعلان جنگ می دهند. در این هنگام یکی دیگر از معجزات الهی تحقق پیدا می نماید و حضرت عیسی (ع) از آسمان فرود آمده و یا سخنان خویش ، مسیحیان را مورد خطاب قرار می دهد و از آن ها می خواهد که اگر او را قبول دارند از حضرت حجّت ، پیروی نمایند . با وساطت حضرت عیسی ، پیمان صلحی میان غربی ها و حضرت مهدی (عج) بسته می شود که غربیان ، رود ، صلح خود را شکسته و با یک هجوم نا کهانی با حدود یک میلیون سر باز ، به شام و فلستین یورش می برند ، در این میان حضرت عیسی (ع) پشت سر حضرت مهدی (ع) نماز خوانده و مردم را متوجه می سازد که دین حقیقی فقط اسلام واحد است و همین باعث می شود تا بسیاری از غربی ها و مسیحیان ، مسلمان گردند و البته این امر باعث ترس و وحشت غربیان متجاوز و متحدین آن ها می شود و به خاطر این ، پیمان شکنی نموده و با حضرت مهدی (عج) درگیر جنگ می شوند . نیرو های اسلام رو یا روی آن ها قرار گرفته و حضرت مسیح هم موضع خود را هماهنگ با حضرت مهدی (عج) اعلام می دارد. نبرد سختی بین مسلمانان و غربی ها روی می دهد که در آخر ، پیروزی نصیب لشکر اسلام می گردد و کم کم تمامی کشور های اروپا و آمریکا ، با انقلاب هایی که در خود آن کشور ها صورت می گیرد ، تحت فرمانروایی حضرت مهدی (عج) در می آید و حکومت های اسلامی در سراسر جهان ایجاد می گردد. پس از اسلام آوردن مردم در بیشتر کشور ها ، حضرت مسیح (ع) رحلت نموده و حضرت مهدی (عج) آشکارا بر بدن وی نماز خوانده و او را در پارچه ای که دست باف مادرش مریم صدیقه (ع) است پیچیده و در جوار قبر مادرش به خاک می سپارد تا مردم دیگر درباره ی حیات و مرگ وی اختلاف نکنند.

پس از فتح جهان توسط حضرت و یکپارچگی تمام دولت های جهان ، امام مهدی (عج) برای تحقق بخشیدن به اهداف الهی و آن چه در روایات بازگو نموده اند و برای ایجاد عدالت و نشر و گسترش علم و فرهنگ اسلامی ، تلاش و کوشش نموده و سطح آگاهی و دانش مردم ، ارتقاء بسیار پیدا می نماید. در های عالم غیب به روی جهان مادی ما ، گشوده شده و از معجزات الهی این که انسان هایی از بهشت به زمین می آیند که در این زمینه در بخش ((پس از ظهور و رجعت)) بحث می شود . حضرت تا زمانی که خداوند اراده بفرمایند ، حکومت نموده و پسص از وی شماری از امامان و پیامبران الهی به زمین می آیند و تا زمانی که خداوند بخواهد بر روی زمین خواهند ماند تا این که رستاخیز فرا برسد و زمان آن را جز خداوند کسی نمی داند.    (برای خواندن مطلب در این باره به بخش ((پس از ظهور و رجعت)) بروید).

این بحث مختصر اجمالی بود از علامات ظهور و قیام حضرت مهدی که به خواست و اراده ی خداوند ، انشا ء الله ، صورت خواهد پذیرفت .

برای تعجیل در ظهور مهدی (عج) صلوات

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[ ] | [ کلمات کلیدی ] : اتفاقات هنگام ظهور-نشانه های هنگام ظهور-رویداد های هنگام ظهور-هنگام ظهور چه اتفاقاتی می افتد-
[ مرتبط با ] : ظهور و علائم
ن : سرباز سایبری
ت : پنجشنبه بیست و یکم دی 1391
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در 1? شعبان سال 2?? هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شیعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.